Člen skupiny MVV Energie CZ, Zodpovědná energie

O nás

ENERGIE Holding zajišťuje výrobu tepla pro zákazníky v Litoměřicích, Lounech a Mimoni od roku 2007.

Více informací

V Litoměřicích se odkláníme od uhlí – pomůže nový plynový kotel

Nahrazení uhlí v palivovém mixu je střednědobým cílem společnosti ENERGIE Holding, která v Litoměřicích zásobuje teplem a teplou vodou kromě tisíců domácností, také městskou nemocnici a řadu dalších institucí. Od konce června jsou v Litoměřicích opět blíže naplnění této vize. V rámci modernizace tepelných zdrojů byla nová plynová kotelna s výměníkovou stanicí v Havlíčkově ulici vybavena špičkovým, plynovým horkovodním kotlem Bosch UNIMAT UT-M 34 × 16, který dodal výrobce Bosch Termotechnika s.r.o. ve spolupráci s montážním partnerem OL Energy s.r.o. Tento kotel má  minimální účinnost 95,5 % s nízkou  hlučností, unikátní minimalizaci emisí ze spalin a je napojený na systém centrálního zásobování teplem.

Nové technologické zařízení již prošlo zkušebním provozem a bude sloužit jako zdroj pro vykrývání denních odběrových špiček a také jako záložní zdroj pro stávající výtopnu. „Jde o významnou investici,  která je součástí budoucího energetického mixu, do kterého kromě dalších zdrojů energie  patří i místní geotermální zdroj. V tomto ohledu jsou Litoměřice vzorovým příkladem pro řadu dalších měst a regionů,“ říká Libor Hrnčiřík, místopředseda představenstva ENERGIE Holding, která patří do skupiny MVV.

Vedle Libora Hrnčiříka (na fotografii zcela vpravo) se slavnostního předání modernizované kotelny zúčastnili (zleva doprava): 1. místostarosta litoměřické radnice Mgr. Karel Krejza, předseda představenstva ENERGIE Holding Ing. Libor Štěpán, obchodní ředitel a prokurista Bosch Termotechnika Ing. Václav Klein, jednatel společnosti OL ENERGY Ondrej Lieskovský a ředitel strategie MVV Energie CZ Ing. Branislav Posuch.

mvv-energie-bosch_litomerice_foto_(c)_tomas_maly
Foto: Slavnostní otevření zrekonstruované kotelny v Litoměřicích; zdroj: Bosch Termotechnika s.r.o., autor: Tomáš Malý.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ODSTÁVKY A HAVÁRIE

V současné době dodáváme tepelnou energii do všech odběrných míst ve městech Litoměřice, Louny a Mimoň bez přerušení. Žádné odstávky ani havárie nejsou hlášeny. Průběžně přijímáme opatření, která zajišťují plynulý chod našich provozů. Pro informace o dodávce tepla do Vašeho objektu volejte dispečink příslušného města. Přejeme hezký den.

 

Dispečink 24 hodin denně

CZT LITOMĚŘICE
416 725 968, 724 360 973

CZT LOUNY
415 627 981, 606 741 144

CZT MIMOŇ
487 829 845, 602 512 149

Jak se k nám dostanete?