Člen skupiny MVV Energie CZ, Zodpovědná energie

O nás

ENERGIE Holding zajišťuje výrobu tepla pro zákazníky v Litoměřicích, Lounech a Mimoni od roku 2007.

Více informací

Cena tepla v Lounech, Litoměřicích i Mimoni stoupne v příštím roce o stokoruny

hlavice2_1

Společnost ENERGIE Holding, provozující místní teplárny, zvýší ceny tepla v Litoměřicích a Mimoni v průměru o necelých 17 %. Měsíční náklady na teplo tak pro rodinu v bytě o velikosti 3+kk stoupnou v průměru o 165 Kč. V Lounech, kde je hlavním palivem stále dražší plyn, vzrostou ceny ve věrnostním programu o necelých 54 %, což zvýší měsíční platby domácností o přibližně 550 Kč. Nový ceník je platný od 1. 1. 2022.

Teplárny v Mimoni a Litoměřicích využívají k výrobě tepla uhlí, které začalo v tomto roce zdražovat. Jeho cena však nerostla tak extrémně jako cena zemního plynu, a proto je zvýšení ceny tepla v těchto městech jen mírné. Růst ceny tepla ztlumilo i využití biomasy, kterou obě teplárny spalují spolu s uhlím.

Cena tepla v Lounech vzroste pro věrné zákazníky na 945 Kč za GJ. Do věrnostního programu je zapojeno téměř 90 % zákazníků teplárny. Cena tepla mohla být výrazně vyšší, ale ENERGIE Holding promítla do ceny tepla jen část strmě rostoucích nákladů na nákup zemního plynu.

„Pokud bychom část nákladů nevzali na sebe, odběratelé by za teplo platili mnohem více. Ačkoliv jsme měli dodávky plynu smluvně zajištěné dopředu na celý rok 2022, museli jsme v rekordně krátké době najít nového dodavatele. Původní obchodník, s nímž mateřská společnost MVV uzavírala dodávky za ceny platné v roce 2020, nebyl schopen nasmlouvané dodávky garantovat. Plyn jsme museli nakoupit za aktuální ceny, které jsou čtyřikrát vyšší než před rokem,“ říká Ing. Libor Štěpán, předseda představenstva ENERGIE Holding a.s.

Rozhodnutí přenést na zákazníky jen část nákladů ze zvýšených cen plynu učinil management skupiny MVV Energie CZ, která je vlastníkem společnosti Energie Holding, Jörg Lüdorf, předseda představenstva společnosti MVV Energie CZ a.s., to vysvětluje: „V této mimořádné situaci jsme chtěli omezit růst výdajů domácností za teplo na nezbytné minimum. Toto rozhodnutí se týká všech našich tepláren, které využívají převážně zemní plyn.“

Nákup zemního plynu zajišťuje skupina MVV Energie CZ pro jednotlivé dceřiné firmy včetně ENERGIE Holding centrálně. V současné době má skupina zajištěn dostatek plynu na celou topnou sezonu a pro rok 2023 už byl vybrán nový dodavatel.

Pro zákazníky v Lounech, kteří nevyužívají věrnostní program, stoupne cena na 1074 Kč za GJ. Program není nijak omezen a vstoupit může každý zákazník, který o to projeví zájem.

 

 

ODSTÁVKY A HAVÁRIE

V současné době dodáváme tepelnou energii do všech odběrných míst ve městech Litoměřice, Louny a Mimoň bez přerušení. Žádné odstávky ani havárie nejsou hlášeny. Průběžně přijímáme opatření, která zajišťují plynulý chod našich provozů. Pro informace o dodávce tepla do Vašeho objektu volejte dispečink příslušného města. Přejeme hezký den.

 

Dispečink 24 hodin denně

CZT LITOMĚŘICE
416 725 968, 724 360 973

CZT LOUNY
415 627 981, 606 741 144

CZT MIMOŇ
487 829 845, 602 512 149

Jak se k nám dostanete?